Beretini jači od Ruda, igra za titulu u Madridu

Mateo Beretini, osmi nosilac na turniru u Madridu, plasirao se u finale. Foto: Profimedia On je u dva seta, 6:4, 6:4 bio bolji od 22. igrača sveta, Norvežanina Kaspera Ruda, 6:4, 6:4.Tako će Mateo imati novu priliku da osvoji titulu u ovoj sezoni, pošto je prethodno u aprilu trijumfovao u Beogradu na Srbija openu. Deseti teniser sveta je bio bolji u ključnim momentima u meču sa Norvežaninom. Imao je 24 naspram sedam vinera, 90 odsto realizacije prvog servisa i protivniku nije dozvolio nijednu brejk loptu. U početnom setu iskoristio je prvu brejk priliku koja mu se ukazala i to u devetom gemu, da bi potom bez izgubljenog poena osvojio naredni gem, time i set. U drugom setu, Italijan je slomio otpor protivnika u sedmom gemu, ...

Izvor: SETimes