Alaves do boda protiv Levantea u poslednji čas

Fudbaleri Alavesa i Levantea odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 35. kola La Lige. Foto: EPA-EFE/JON RODRIGUEZ BILBAO Alaves je na poluvremenu kao domaćin gubio, ali je golom u finišu meča stigao do boda u žestokoj borbi za opstanak.S druge strane, Levante je ovim remijem prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u prvenstvu, pa će za njih to svakako imati veći psihološki značaj. Uspeo je Alaves da prvi stigne do gola kada je Pere Pons u 30. minutu preciznim udarcem sa desetak metara zatresao mrežu Levantea. Ipak, ta radost nije dugo trajala, pošto je finiš prvog dela obeležio dvostruki strelac za Levante, Hoze Morales. On je prvo preciznim udarcem u 36. minutu pogodio desni gornji ugao, da bi šest minuta kasnije još jednom matirao golma...