Finalista odlučen u 109. minutu

Hrvatska – Engleska 2:1 (0:1, 1:1). – Englezi poveli u petom minutu golom Tripijea iz slobodnog udarca, izjednačio u 68. snalažljivi Perišić, a Mandžukićev gol u produžecima rešio pitanje pobednika.

U finalu Svetskog prvenstva, 15. jula u Moskvi, megdan će da podele Francuska i Hrvatska, koja je juče u polufinalu, na stadionu na kome će i da se reši pitanje ko će da bude svetski prvak, pobedila Englesku s 2:1 (0:1, 1:1). Predstavnici „kolevke fudbala” će dan ranije, u Petrogradu, da se bore za utešno treće mesto protiv Belgije.Odluka o finalisti je pala u 109. minutu. Loptu, koja je kao sveća padala na ivicu šesnaesterca, Perišić je glavom unazad poslao pred gol. To je odlično pratio Mandžukić, na vreme krenuo na nju i ispred Stouna, koji je ...