Remi po želji „večitih”

Dva različita lica najznačajnije utakmice u našem šampionatu, i na kraju realan ishod derbija: Partizan – Crvena zvezda 1:1 (0:0). – Domaćin poveo golom Sume u 62. iz jedanaesterca, izjednačio Boaći u 83. minutu.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (0:0), u 156. večitom derbiju. Pred nešto više od 15.000 gledalaca u Humskoj, Partizan je poveo golom Sejdube Sume u 62. minutu iz jedanaesterca, nakon što je Vujadin Savić srušio Ognjena Ožegovića, a Milorad Mažić pokazao na belu tačku. Bio je to prvi penal za Partizan u derbijima posle više od 22 godine, odnosno posle 18. marta 1995. godine i 99. duela večitih koji je završen 2:2. Ipak, šest minuta pre kraja Zvezda je izjednačila golom Ričmonda Boaćija, šutem iz gužve u šesnaestercu,...