Per dominantan u finalu Liona za treću titulu u karijeri

Francuski teniser Benoa Per osvojio je titulu na turniru u Lionu pobedom nad Kanađaninom Feliksom Ože-Alijasimom sa 2-0 u setovima. Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images for BMW Per je došao do pobede posle jednog časa i 22 minuta borbe – 6:4, 6:3.Tridesetogodišnjem Francuzu ovo je treća titula u karijeri, druga ove godine. Per je dominirao tokom prvog seta, što na servisu što na riternu. Stvorio je šest brejk lopti, iskoristio jednu, a protivniku nije dozvolio da osvoji više od dva poena po gemu prilikom vraćanja servisa. Na samom startu drugog seta Benoa je napravio brejk, ali je Kanađanin uspeo da se vrati i izjednači na 2:2. Ipak, do kraja meča Francuz je napravio još dva brejka i zasluženo došao do titule u Lionu. Per će od ponedeljka biti ...