Hrvatska na korak od Evropskog prvenstva

Fudbaleri Hrvatske došli su na korak od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo pobedom protiv Mađarske. EPA-EFE/ANTONIO BAT Hrvatska je slavila pobedu rezultatom 3:0 na domaćem terenu, te se osvetila Mađarima za poraz u Budimpešti."Vatreni" su trijumfom došli do 13 bodova, pa bi sa tri boda u narednom meču protiv Velsa, a možda i samo jednim u zavisnosti od ostalih rezultata, osigurali plasman na EURO 2020. direktno iz Grupe E. Selektor Zlatko Dalić izveo je jednu od jačih, ali podmlađenih ekipa na teren u Splitu i lako došao do pobede. Već na poluvremenu Hrvati su vodili sa 3:0. Modrić se prvi upisao u listu strelaca u petom minutu, a zatim su usledila dva pogotka Petkovića, u 24. i u 42. minutu. Domaćin je nastavio da napada i u...