Spektakl u predgrađu Madrida – prva pobeda za Hetafe

Fudbaleri Hetafea su sa 4:2 savladali Maljorku u prvom meču nedeljnog programa petog kola La Lige. EPA-EFE/J.J.GUILLEN To je prvi trijumf za ekipu iz madridskog predgrađa u ovoj sezoni, posle jednog neuspeha i tri remija.Sa druge strane, Maljorka je zabeležila i treći poraz kojim je ostala na ivici zone ispadanja. Domaći tim je poveo već u sedmom minutu, pošto je vezni fudbaler gostiju Idrisu Baba Muhamed poslao loptu u sopstvenu mrežu. Hetafe je duplirao prednost posle izvedenog jedanaesterca Horhea Moline u 33. minutu, pošto je prethodno Đoan Sastre napravio prekršaj u kaznenom prostoru. U 40. minutu je poništen pogodak Hetafea zbog ofsajda, a ali su domaći ipak stigli do 3:0 u 63. minutu, golom Alana Njoma. Nadu ...