Nemačka i Francuska pokazale silu, Island napravio haos u Grupi H

Fudbalske reprezentacije Nemačke, Francuske i Belgije su opravdale uloge favorita i zabeležile ubedljive pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. (Tanjug/AP Photo/Michael Probst) Nemačka je sa čak 8:0 pobedila Estoniju, a već posle prvih 20 minuta izabranici selektora Joakima Leva su vodili sa 3:0.U tom periodu su golove postigli Marko Rojs, Serž Gnabri i Leon Gorecka, do kraja poluvremena se u strelce upisao i Ilkaj Gindoan, iz penala, dok je Rojs zabeležio i drugi pogodak. Taj učinak je postigao i Gnabri, golom u drugom poluvremenu, a mrežu gostiju su zatresli još Timo Verner i Liroj Sane. Nemačka je drugoplasirana ekipa na tabeli Grupe C sa devet bodova, dok je na vrhu Severna Irska, koja je minimalnim rezultatom savladala Belorusiju. Grupa C utorakNemačka - ...