Haos u Seriji A dobio epilog – Milan i Roma bez Lige šampiona!

Fudbaleri Milana i Rome nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona, uprkos pobedama u poslednjem kolu italijanske Serije A. Photo by Emilio Andreoli/Getty Images Do plasmana u elitno klupsko takmičenje došli su Atalanta i Inter, koji su takođe došli do trijumfa u 38. kolu.Milan je pobedio SPAL na gostovanju rezultatom 3:2. Izabranici Đenara Gatuza poveli su sa 2:0 golovima Čalnaholua i Kesija, ali je domaćin izjednačio preko Vikarija i Faresa. Pobednosni gol bio je delo Kesija, koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat sa bele tačke. Atalanta je istorijsko igranje Lige šampiona izborila pobedom nad Sasuolom, na domaćem terenu, rezultatom 3:1. Gosti su poveli preko najboljeg igrača ekipe Berardija, ali je na poluvremenu bilo 1:1 pogotkom Zapat...