Parma ostaje u Seriji A, Empoli pobedio, neizvesno za Fjorentinu

U mečevima pretposlednjeg, 37. kola Serije A fudbaleri Empolija su pobedili Torino sa 4:1, dok je Parma bila bolja od Fiorentine, 1:0. Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images Empoliju je trijumf bio od velikog značaja u borbi za opstanak, tako da će odluka za njih pasti u poslednjem kolu, dok je Fiorentina porazom u Parmi sebi zakomplikovala situaciju.U Empoliju, reklo bi se laka pobeda domaćeg tima. Poveli su preko Akve u 27. minutu i sa golom prednosti otišli na odmor. Torino je bolje zaigrao, u 56. minhutu preko Falkea su stigli do izjednačenja, ali to je bilo sve, jer je Emoli potom zaigrao znatno bolje i rezultat svega bila su još tri pogotka. Briđi je vratio prednost Empoliju u 65. minutu, da bi pet minuta kasnije Di Lorenco povisio na 3:1. Dom...