Gol Račića za utehu, Atletiko prejak za Valensiju

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su seriju dobrih rezultata u La Ligi pošto su u derbiju 20. kola savladali Valensiju sa 3:1 (1:1). Foto: EPA-EFE/BALLESTEROS Na "Vando Metropolitanu" ista priča kao i u dosadašnjem toku sezone, Atletiko je nastavio ubitačan niz, ostvario je 15. pobedu i uz meč manje u odnosu na Real i Barselonu ima sedam odnosno deset bodova prednosti. Na početku nije izgledalo da će tim Dijega Simeonea lako doći do trijumfa. Valensija je u 11. minutu stigla do prednosti i to fenomenalnim pogotkom bivšeg igrača Crvene zvezde, Uroša Račića. Bio je to neodbranjiv udarac sa 25 metara, lopta je završila u levim rašljama gola Jana Oblaka. Ipak, gol Račića nije bio dovoljan da se zaustavi madridska mašina, koja je vrlo brzo stigla do igre. Svega 12 minuta kasnije Žoao Feliks je p...