Brajton slavio u Lidsu, minimalac Vest Hema

Fudbaleri Brajtona i Vest Hema ostvarili su pobede od 1:0 u susretima 19. kola Premijer lige Engleske. Foto: EPA-EFE/Peter Powell Brajton je kao gost slavio protiv Lidsa, dok je Vest Hem na svom stadionu u Londonu savladao ekipu Barnlija.Na "Eland Roudz" Brajton je stigao do treće pobede u sezoni, dok je izabranicima Marsela Bijelse ovo bio deveti poraz, drugi uzastopni, pošto su nedavno izgubili od Totenhema (3:0). Brajton je bio bolji u prvih 45 minuta i iskoristio je jednu od dve prilike koje su mu se ukazale. Sve je rešeno u tom 19. minutu kada je na asistenciju Aleksisa Mekalistera, Francuz Nil Mopej iz neposredne blizine zatresao mrežu Lidsa. Mogli su gosti i do drugog gola u 24. minutu, Leandro Trosar je šutirao, a lopta se od igrača Lidsa ...