SAVLADAO NOSIOCA OLIMPIJSKE NORME U FINALU: 63. „Zlatna rukavica“ u znaku reprezentacije Srbije i Abasova!

Iz sportskog centra Soko u Somboru vinuo se novi šampion naše Zlatne rukavice , takmičenja na koje je srpski boks veoma ponosan..

Pobednik 63. izdanja ovog turnira je srpski bokser Vahid Abasov koji je u finalu u Hali Mostonga savladao nosioca olimpijske norme za Tokio 2021. Alžirca Čemsednina Kramova 4 1.Naslov najbolje reprezentacije ovog prestižnog međunarodnog turnira sa velikom tradicijom ponela je selekcija Srbije sa osvojenih deset medalja dve zlatne, dve srebrne i šest bronzanih .foto BSSDo finalne večeri stigla su četiri boksera Srbije, ali su povrede uzele danak, tako da je u finalnoj noći u ring uplovio samo Abasov u velter kategoriji do 69 kg .Do sudara dva srpska boksera u kategoriji do 81 kg Saše Milovca i Vladimira Mirončikova nije došlo zbog loma nosa i dva preloma desne šake kod Milovca koji je te povrede zadobio u polufinalu protiv Slobodana Jova...