Makedonci prokockali šansu, bez borbe za medalju | B92

Makedonci prokockali šansu, bez borbe za medalju

Rukometna reprezentacija Češke pobedila je u Varaždinu selekciju Makedonije sa 25:24 (11:13) u pretposlednjem kolu Grupe II Evropskog prvenstva. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Češka je sada četvrta na tabeli sa četiri boda, dok je Makedonija poslednja sa tri i izgubila je šanse za plasman u polufinale. Rukometaši Makedonije su vodili tokom većeg dela utakmice, u drugom poluvremenu su u tri navrata imali i četiri gola prednosti, a u 42. minutu su stigli i do maksimalnih pet. Česi se, ipak, nisu predavali, pa su tri minuta pre kraja meča stigli do prvog vođstva. Minut i po pre kraja poveli su 25:24 i to su odbranili do kraja. Makedonci imaju za čime da žale, jer su propustili veliku šansu da stignu makar do boda i ostanu u trci za polufinale, ali je golman Češke Tomas Mrkva...