Poraz Cedevita Olimpije u Italiji

Slovenačka Cedevita Olimpija doživela je poraz u četvrtom kolu Evrokupa na gostovanju Trentu – 61:52. Foto: ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer Cedevita Olimpija odigrala je katastrofalno u napadu i Trento je zasluženo slavio. Domaćin je imao +7 na poluvremenu, a gosti su postigli samo 22 poena. Nije se proslavila Cedevita Olimpija ni u trećoj četvrtini, pošto je postigla samo 12 poena, a Trento je otišao na +19 i tu je meč bio rešen. Na kraju je u četvrtoj četvrtini Trento ubacio samo sedam poena, a gosti su ublažili poraz. Najefikasniji u Trentu bili su Braun sa 14 poena i Vilijams sa 10 poena i 10 skokova. Peri sa 13 i Blažič sa 12 istakli su se u redovima slovenačke ekipe. Evrokup, četvrto kolo utorak: Grupa A: Bahčešehir – Partizan 78:82 20.45 Huventud ...